Snaha pochváliť sa, zviditeľniť alebo ničiť? Aj toto vám zrejme napadne pri pohľade na fotografie Slovákov, ktorí húfne navštíli Myjavu s vidinou zabezpečiť si do svojej zbierky “dokonalú” snímku na Instagram. Inak sa totiž nedá vysvetliť spúšť, ktorú narobili pri nádhernom poli pri dedinke Sobotište pod vrchom Pecková.

Na sociálnej sieti zverejnil portál Záhorie netradičnú výzvu, aby sa fanúšikovia stránky odfotili na ďatelinovom poli pri dedinke Sobotište pod vrchom Pecková a záber im poslali, prípadne ich označili heštegom. “Žltú repku vystriedala červená ďatelina. Ulov si aj ty fotografiu z polí nad Sobotišťom na svoj Instagram a označ na nej zahori.sk,” znie vo výzve.

Majiteľ poľa vysadil v Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty na svojom súkromnom pozemku purpurovú ďatelinu, aby si urobil radosť a okolie trochu ozvláštnil. Ani v najhoršom sne by mu však zrejme nenapadlo, že tým spôsobí hotový ošiaľ. „Poľnohospodár chcel v krajine zasadiť niečo iné ako repku. Zasadil ďatelinu purpurovú. Potom sa tam ktosi odfotil, dal na FB. Portál Záhorie zverejnil výzvu odfoť sa na ďatelinovom poli a pošli fotku! A takto to dopadlo,“ napísala k snímkam pani Ľubica.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Sobotište pod vrchom Pecková dnes

Foto: IG/timea_fiedler, FB/Ľubica Krištofová