Jaroslav Haščák je po januárovom prepustení na slobode, no podľa najnovších krokov ministerky spravodlivosti môže hroziť finančníkovi opäť ďalší pobyt vo väzbe. O jeho osude pritom rozhodne onedlho Najvyšší súd.

Haščáka ako spolumajiteľa finančnej skupiny Penta obvinil vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Po obvinení zasahovali v budove Digital Parku 1. decembra 2020 ozbrojení policajti. Po tom, čo ho však Špecializovaný trestný súd v Pezinku zobral do kolúznej väzby, ho následne Odvolací súd 7. januára prepustil so slovami, že nie sú udané väzobné dôvody.

Vyšetrovateľka následne prehovorila aj o šokujúcich skutočnostiach, ktoré sa podľa jej slov mali diať počas decembrovej policajnej razie. Finančník sa napokon vzdal všetkých funkcií v Pente a všetko nasvedčovalo tomu, že jeho problémy a opletačky s políciou či súdmi sa nateraz ukončili.

Pre nečakaný krok sa ale rozhodla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá v utorok podľa informácií Denníka N podpísala podanie odvolania. Podnet dal špeciálny prokurátor, ktorý mal rovnako doplniť dôvody o nové dôkazy. Vo veci tak bude rozhodovať Najvyšší súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/SME