Slovenský premiér Eduard Heger dostal spolu s ďalšími predstaviteľmi okolitých štátov pozvanie na Ukrajinu za jeden stôl s prezidentom Volodymyrom Zelenskym. Predseda vlády sa však po konzultácii s bezpečnostnými zložkami rozhodol nevycestovať

S prezidentom vojnou zmietanej Ukrajiny sa tak v Kyjeve stretol český premiér Petr Fiala, poľský premiér Mateusz Morawiecki, slovinský predseda vlády Janez Janša či nemecký kancelár Olaf Scholz. Heger svoju účasť zvažoval, no dostal výslovné odporúčanie nevycestovať.

Premiér však po rokovaní vlády vyjadril ľútosť nad tým, ak niekoho sklamal a dodal, že teraz by už svoje rozhodnutie prehodnotil. “Môj postoj voči Ukrajine sa nemení, musíme im naďalej výrazne pomôcť, aby došlo k zastaveniu vojny,” uviedol a dodal, že jeho neúčasť na stretnutí v Kyjeve nebola otázkou strachu. Premiéra sa pritom zastal aj minister Ivan Korčok či Igor Matovič, ktorý všal dodal, že on by bol “trucovitejší” a urobil by to tak, ako by to cítil.

Hegerovo rozhodnutie podporil aj minister obrany Jaroslav Naď: “Predtým, než začnete odsudzovať to, že premiér SR Eduard Heger nevycestoval na Ukrajinu na stretnutie, ktoré sa dnes tak prepiera v médiách, opýtajte sa, prosím, samých seba, či by ste vycestovali do vojnovej krajiny, ak by vám to bezpečnostné zložky NEODPORUČILI. Ja osobne som konzultoval s premiérom túto aktivitu a jasne som mu povedal, že na základe dostupných informácií mu cestu neodporúčam… Netreba robiť paniku, osobná neúčasť neznamená nezáujem! Som rád, že predseda vlády sa k tomu postavil zodpovedne a poradil sa. A ja za svojim stanoviskom stojím,” uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO, YT/HNtelevízia │ Foto: YT/HNtelevízia