Predseda vlády Eduard Heger pochválil Slovákov a na zasadaní zmiernili opatrenie, ktoré prinesie väčšiu mieru slobody. Od 19. apríla prepne Slovensko do bordovej farby a prichádza isté uvoľňovanie, ktoré okrem otvárania lyžiarskych stredísk sprístupní aj maloobchodné predajne.

Vláda Slovenskej republiky schválila na základe Covid automatu zmiernenie opatrení. Od 19. apríla sa tak zákaz vychádzania nebude uplatňovať na návštevu maloobchodných predajní a prevádzok, ktoré môžu byť v zmysle vyhlášky ÚVZ otvorené.

​Eduard Heger pochválil Slovákov a pripisuje im zásluhu v téme uvoľňovania: “Som veľmi rád, že sme vďaka spoločnému úsiliu občanov urobili ďalší krok smerom k životu bez obmedzení. Ďakujem za dodržiavanie pravidiel a prosím, vydržme to a zostaňme zodpovední,” hovorí premiér Eduard Heger.

Do prírody a na rekreáciu sa od pondelka bude môcť cestovať medzi okresmi s podmienkou, že do čierneho okresu bude potrebný negatívny test nie starší ako 7 dní. Otvárajú sa galérie, múzeá, knižnice, zoologické aj botanické záhrady. Okrem toho je výraznou zmenou sprístupnenie kurzov autoškoly a možnosť návštevy kostola, plavární a športovísk.

„Stále však nad pandémiou nemáme vyhrané, a preto musíme byť obozretní. Iba dôsledné dodržiavanie pravidiel a súbežne s tým masívne očkovanie je cestou k slobode. Dnes sme k nej urobili ďalší krok,” uzavrel predseda parlamentu Eduard Heger.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR