Pandémia koronavírus výrazne zasiahla ekonomickú situáciu celého sveta vrátane Slovenska. Na štát sa s prosbou o pomoc obracajú podnikatelia, zamestnanci a už aj umelci. Jedným z nich je aj hviezda seriálu Oteckovia.

Mareka Fašianga môžu diváci poznať ako vdovca Tomáša, ktorý sám vychováva rozkošnú školáčku Julku. Stal sa tak jedným z piatich hlavných mužských postáv v seriáli Oteckovia. Málokto však vie, že okrem herectva je i úspešným podnikateľom. Momentálne vlastní osem kaviarní, z toho jedna sa nachádza vo Viedni, a taktiež je majiteľom dvoch lekární.

34-ročný umelec tak zamestnáva viac ako 100 ľudí, no aj jeho zasiahla ekonomická kríza spojená so šírením koronavírusu. Podľa portálu pluska.sk bol nedávno premiérovi adresovaný list, pričom autorom boli majitelia a prevádzkovatelia reštaurácií, kaviarní a hudobných klubov. Pod dokument sa podpísal aj Fašiang.

Skupina podnikateľov prosí Igora Matoviča o finančnú pomoc. ,,Vieme, že robíte, čo je vo vašich silách, ale týmto si vás dovoľujeme požiadať ešte o rýchlejšiu a adresnejšiu pomoc, aby sme predišli vlne bankrotov, konkurzov a následného pádu, ktorý bude nepochybne spojený s bolestným prepúšťaním našich zamestnancov,“ má sa uvádzať v liste.

Seriálový Tomáš sa obáva, že ak nezasiahne vláda a nájmy podnikateľských priestorov zostanú nezmenené, pre mnohé podniky to bude likvidačné. Aj on bol nútený prepúšťať, pričom išlo o zamestnancov v skúšobnej dobe, brigádnikov a zamestnancov na dohodu. ,,Ale určite budeme musieť prepúšťať ďalej. Žiaľ, takmer všetky prevádzky, čo mám, sa nachádzajú vo vnútri obchodných centier, minimálne polovica a tieto sa podľa mňa budú otvárať ako posledné. Takže toto nie je situácia, ktorá bude trvať mesiac, ale skôr 2-3 mesiace,“ posťažoval sa nešťastný herec pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Facebook/Oteckovia, Marek Fasiang YouTube/SME, Instagram/marekfasiang