Je tomu len zopár týždňov, čo celé Slovensko zasiahla zdrvujúca správa o vážnom zdravotnom stave speváka obľúbenej skupiny Hex, Petra „Ďuďa“ Dudáka. Hudobník z kapely, ktorá pôsobí na domácej scéne už od roku 1989, bojuje s rakovinou pankreasu, pričom ešte v septembri začal s podstupovaním chemoterapie. Teraz však hexáci zatli zuby a na trh prichádzajú s jedinečnou novinkou, ktorá sa vám dostane doslova pod kožu.

Kapela HEX, ktorá má na svojom konte hity ako Maťa a Linda, V piatok podvečer, Nikdy nebolo lepšie, Vetroň či Keď sme sami, doslova zľudoveli. Skupina sa naposledy postarala o megahit k seriálu Oteckovia, pričom v týchto dňoch vydávajú svoj nový singel „Srdce“. Vo videoklipe skladby účinkuje len spevák, autor hudby a producent HEXu Peter „Ďuďo“ Dudák, pričom o text sa postaral gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

„Text piesne „Srdce“ vznikol relatívne dávno. Mal som ho v zásuvke a páčil sa mi. Je o tom, ako si najbližší ľudia vedia dlhodobo ubližovať a strpčovať si navzájom život. Deje sa to v celej spoločnosti a nemusia to byť iba životní partneri,“ vysvetľuje textár a gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

Videoklip ku skladbe si hexáci nakrútili sami, nakoľko chceli čo najjednoduchšie video, v ktorom sa vzhľadom na vážnejší text na nič nehrajú. „Pôvodný plán bol spolupracovať s ľuďmi o generáciu mladšími, ako sme my. No pochopili sme, že pesnička „Srdce“ je pre nás natoľko osobná, že si klip nakrútime sami. Chceli sme, aby vynikla sila tejto skladby, preto sme zvolili minimalistické poňatie, ktoré je len o hre svetla a o Ďuďovi. Mám pocit, že
obrazové stvárnenie pesničky „Srdce“ posunulo túto skladbu do ďalšieho levelu a dodalo jej ďalší rozmer…“ hovorí Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

HEX – Srdce

Video: YouTube | Foto: Facebook/Hexofficial