Nakupovanie seniorov počas pandémie koronavírusu sa stalo jednou z najdiskutovanejších tém na politickej pôde, medzi odborníkmi, ale aj širokej verejnosti. Najnovšie nariadenia však vydržali iba pár dní a už došlo zo strany hlavného hygienika k zmene.

Premiér Igor Matovič sa 20. apríla postavil pred novinárov a predstavil štyri fázy, v ktorých sa budú postupne uvoľňovať bezpečnostné opatrenia. Taktiež oznámil, že nákupy pre seniorov sa skracujú na čas od 9 do 11 hodiny počas pracovného týždňa okrem soboty.

Jeho vyjadrenie doplnil aj hlavný hygienik Ján Mikas, ktorý upozornil, že dôchodcovia majú zákaz navštevovať supermarkety v iných časoch. Toto rozhodnutie však vydržalo iba pár dní, nakoľko sa začali ozývať pracujúci seniori, ktorí si v stanovenom čase nemali možnosť nakúpiť.

Mikas tak bol nútený zareagovať na množstvo podnetov zo strany Slovákov.  ,,Z tohto dôvodu sa hlavný hygienik SR rozhodol k operatívnemu prehodnoteniu opatrenia tak, že prevádzky budú môcť obsluhovať seniorov nad 65 rokov aj mimo vyhradený nákupný čas,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku Úradu verejného zdravotníctva SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: uvzsr.sk  |  Foto: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Pixabay