Téma hráčov z KHL a ich účasť na MS v hokeji je pomerne diskutovanou témou, pričom Slovensko na ich neúčasť, čo sa týka hráčskej kvality, nepochybne do istej miery doplatí. Väčšina z deviatky “KHL-istov” by na to výkonnostne mala.

Avšak vzhľadom k politickej situácii sami hráči z KHL zrejme uznali, že sa vzdajú účasti aby zbytočne nevyvolávali rozruch. No nie všetci.

Samozrejme, Kazachstan je jasný, veď v KHL hrá Barys Astana, a to je dlhodobo najlepší kazašskí klub a jeho dres oblieka väčšina reprezentantov Kazachstanu.

Avšak to nie sú jediní účastníci šampionátu. Už teraz hrá na MS 1A divízie za Slovinsko útočník Chabarovsku Jan Drozg, ktorý hral za svoju krajinu aj pred rokom na MS litnej divízie. Podobne tak v 1A divízii hrá za Japonsko útočník Yu Sato, ktorý hrá striedavo za Novgorod v KHL a jeho farmaŕsky klub vo VHL.

A podľa predbežných informácií si zahrá po ročnej odmlke z reprezentácie za Francúzsko hviezdny Stéphane Da Costa, ktorý hrá v Rusku skoro desaťročie a v sezóne 2023-24 získal v drese Jekaterinburgu 54 bodov v 60 dueloch, čím tretíkrát za ostatné štyri sezóny pokoril 50-bodovú hranicu.

Hráči z KHL na šampionát nejdú: Alibizmus alebo pravda?

Zdroj: Flashscore, Hitky, Eliteprospects | Foto: IG/