V roku 2023 sa šampionátu v hokeji zúčastnilo z KHL viacero hráčov. no s výnikmou Kazachstanu, ktorého kostru tímu tvorili hráči Barysu Astana z KHL, bol povolaný jediný Slovinec.

V roku 2024 asi nebude hrať na MS v hokeji ani jeden zástupca KHL, vrátane výberu Slovenska.

V prestížnej, no pre konflikt na Ukrajine dehonestovanej KHL, hrá viacero slovenských hráčov, no ani jeden z nich nebude hrať na šampionáte v Prahe, kde by mohlo mať vďaka posilám z NHL Slovensko silný tím.

„Väčšina z nich bola buď zranená, alebo mala osobné dôvody, pre ktoré nemohli prísť. Vzhľadom na situáciu, ktorá by ich čakala po pripojení sa k mužstvu, sa rozhodli neprísť. Rozprávali sme sa asi o dvoch hráčoch. Naše rozhodnutie bolo jednohlasné. Teraz sa už chceme sústrediť na MS a veríme, že tréneri budú mať pokoj na prípravu,” povedal Miroslav Šatan.

Zdá sa teda, že bez ohľadu na to, čo za tým stojí, nebude slovenskú kabínu trápiť tlak pre to, že sú v nej hráči KHL, nad ktorými ale evidentne nie je zlomená palica a v ďalších rokoch by sme ich mohli v našom dres vidieť, ak sa teda zmení situácia vo svete.

Haškovi nevadia už len legionári v KHL: TAKTO sa obul do slávnej NHL!

Zdroj: Aktuality | Foto: IG/simonnemec17