Najúspešnejšie slovenské hračkárstvo Dráčik si momentálne získalo obrovskú pozornosť zo strany médií i zákazníkov. Na oficiálnej stránke e-shopu sa totiž začali objavovať príspevky, ktoré rozhodne nie sú vhodné pre deti. Najnovšie sa k celej záležitosti vyjadril autor, a zároveň aj majiteľ obľúbeného reťazca.

Hračkárstvo Dráčik pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. Na oficiálnej webovej stránke e-shopu sa však začali objavovať kontroverzné správy, ktoré sa týkali pandémie koronavírusu, vojny na Ukrajine, obrannej dohody s USA či LGBTI+ komunity. Je viac ako isté, že autorom textov je samotný majiteľ reťazca Dušan Víglaský.

Práve on sa pred pár mesiacmi rozhodol vysvetliť, prečo píše príspevky tohto typu na stránke, ktorú najčastejšie navštevujú deti. ,,Milé deti. Mnohí sa pýtajú, prečo na stránke, kde sa predávajú hračky, ktoré majú prinášať deťom radosť, píšem o veciach ako samostatnosť, mier a vojna. Píšem, lebo nemám inú možnosť a považujem za dôležité vyjadriť svoj názor a postoj,“ uviedol Víglaský v jednom zo svojich článkov.

Mnohí rodičia to však považujú za nevhodné a sociálnou sieťou sa začalo šíriť heslo #bojkotujemedracik. Taktiež vyzývajú ľudí, aby nenakupovali hračky cez e-shop ani v kamenných predajniach. Aj v tomto prípade sa našli spotrebitelia, ktorí sa stotožňujú s názormi majiteľa a verejne ho podporujú.

Autor textov sa preto najnovší príspevok rozhodol venovať práve im, pričom poďakoval za obrovskú podporu. Je presvedčený, že práve tejto skupine našincov skutočne záleží na osude Slovenska. ,,Svet, respektíve ľudia, sa v mnohom zbláznili. Biele vyhlasujú za čierne a čierne za biele, mier za vojnu a vojnu za mier. Prečo to robia? Možno sa boja, neveria si, chcú škodiť alebo pre peniaze. Opakujú niekoho názor, lebo si myslia, že ich to zachráni. Lepšie by bolo, keby hľadali pravdu. Možno ešte potrebujú čas,“ napísal Víglaský.

Zákazníkom pripomenul, že sa o Dráčik nemusia obávať a majú nakupovať hračky iba pre radosť. ,,Čakajú nás dosť náročné časy, kým nestrasieme hydru z nášho chrbta. Zíde sa Vám každé euro. Nestrácajme nádej, netreba bedákať a lamentovať, ale hľadajme spôsob ako byť užitočný a pomáhať si,“ dodal.

Celé vyjadrenie Víglaského

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dracik.sk  |  Foto: obchodnik-roka.sk, dracik.sk