Inak ako hrdinským činom sa jednanie policajta z Bratislavy ani nedá nazvať. Kristián Molnár z OO PZ Petržalka Sever sa totiž ešte v marci 2019 pričinil o záchranu len 16-dňového bábätka!

Policajt Kristián Molnár z OO PZ Petržalka Sever má srdce na správnom mieste. Ešte v marci 2019 sa mu podarilo pri náhodnej kontrole objaviť len 16-dňové bábätko, ktoré žilo v otrasných podmienkach. Uzimené, vyhladovené a opustené ležalo v bezdomoveckom brlohu, kde bolo ohrozené na živote.

Na mieste s ním boli cudzí ľudia, ktorí sa o dieťa nezaujímali. Príbeh porozprávala Kristiánova suseda, ktorá chcela skvelú prácu policajta verejne oceniť. “Keď som to počula, až mi prešiel mráz po chrbte, lebo také malé dieťatko ešte nemá žiadnu imunitu, a nielenže by nemalo prísť do styku so žiadnymi cudzími ľuďmi, ale už vôbec by nemalo byť umiestnené v absolútne nevyhovujúcich podmienkach,” uviedla žena, ktorá vzápätí opísala, čo sa dialo ďalej.

Náš sused si, chvalabohu, toto dieťa všimol a okamžite začal jednať, boli privolaní záchranári a aj sociálka (všetka česť patrí aj sociálnej pracovníčke, ktorá sa snažila o okamžitý príjem novorodenca do domova, hoci bola noc, a tak bolo skoro nemožné sa dovolať). Keď prišla matka dieťaťa, ukázalo sa, že je silná schizofrenička a so slovami nech sa postará štát, dieťatko odovzdala,” opisuje šťastný koniec.

Dnes je jasné, že bábätko dostalo vďaka jedinému gestu polície šancu na druhý život a dnes je chlapček adoptovaný v novej rodinke. Kolegovia hrdinského policajta mu posielajú veľkú dodatočnú pochvalu: “My vyjadrujeme jedno veľké poďakovanie nášmu kolegovi Kristiánovi Molnárovi z OO PZ Petržalka-Sever,” odkazuje polícia na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky