Počas štvrtkového zasadnutia parlamentu, na ktorom sa odvolával aktuálny minister financií Igor Matovič, došlo k nepríjemnej udalosti. Poslancovi z hnutia OĽaNO museli po náhlom kolapse privolať okamžite rýchlu zdravotnú pomoc. Momentálne má ležať v nemocnici.

Štvrtková parlamentná schôdza sa niesla v duchu odvolávania ministra financií. Samotný Igor Matovič rečnil za pultíkom niekoľko hodín, keď museli proces náhle prerušiť. Poslancovi OĽaNO Jánovi Kerekrétimu prišlo nevoľno a odrazu skolaboval. Na pomoc mu pribehli ďalší kolegovia, pričom do budovy NR SR bola okamžite privolaná rýchla zdravotná pomoc.

78-ročného politika zrejme s epileptickým záchvatom previezli do nemocnice a podľa informácií Plusky má momentálne ležať na jednotke intenzívnej starostlivosti v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. Predseda parlamentu Boris Kollár uviedol, že Kerekrétiho záchvat vyzeral spočiatku veľmi zle, no následne bol pri vedomí.

Poslankyňa Vladimíra Marcinková z SaS zas prezradila, že deň pred incidentom s poslancom obedovala za jedným stolom, pričom už vtedy sa ponosoval na to, že sa necíti dobre. Eva Horváthová z OĽaNO dodala, že stav politika je nateraz stabilizovaný: „S poslankyňou Monikou Kaveckou, ktorá je zdravotná sestra, sme v tej chvíli boli o poschodie nižšie, hneď sme však pribehli. A potom prišli aj ďalší zdravotníci z parlamentu. Kolegovi sme poskytli prvú pomoc, no už bol pri vedomí,“ priblížila detaily. Schôdza o budúcnosti Matoviča tak bola presunutá na utorok 4. októbra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Jožo Pročko – stránka