Druhý rokovací deň v parlamente bol venovaný odvolávaniu ministra financií Igora Matoviča. Už od ranných hodín však situácia nešla podľa plánu a napokon bola schôdza ukončená o dve hodiny skôr. Jeden z poslancov totiž náhle skolaboval.

Odvolávanie Igora Matoviča z funkcie ministra financií oficiálne začalo 28. septembra, pričom sa ako prvý o slovo prihlásil samotný aktér. Viac ako hodinu venoval kritike liberálov a následne opustil sálu spoločne aj so svojimi straníkmi. Druhý rokovací deň začal prakticky rovnako.

Za rečnícky pult sa znova postavil ,,financmajster“, ktorý tentokrát hovoril viac ako dve hodiny. Obsah jeho prejavu sa znova týkal Richarda Sulíka a strany SaS. Pre jeho dlhé vyjadrenie sa napokon hlasovanie o odvolávaní presunulo na poobedňajšie hodiny, avšak napokon k predmetnému vôbec nedošlo, a to zo zdravotných dôvodov.

Poslanec Ján Kerekréti totiž v pléne náhle skolaboval. Do Národnej rady boli privolaní zdravotníci, ktorých pri vchode vyzdvihol poslanec Juraj Šeliga. Podľa dostupných informácií utrpel politik za stranu OĽaNO epileptický záchvat. Záchranári ho previezli do nemocnice, pričom bol pri vedomí. Schôdza sa tak prerušila a hlasovať o politickej budúcnosti Matoviča sa bude až v utorok (4. októbra).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/OĽANO KANDIDÁTI, NR SR  |  Video: tv.nrsr.sk-FB/Jajka F.