Hrozný pohľad sa naskytol v španielskom Madride miestnej armáde. Vojaci objavili viaceré opustené domovy dôchodcov, z ktorých ušiel všetok personál. Niektoré telá boli bez známok života.

Španielsko patrí k najviac postihnutým krajinám koronavírusom, pričom aktuálne je potvrdených vyše 39-tisíc prípadov. Miestnym vojakom sa navyše pred pár hodinami naskytol hrôzostrašný pohľad. Po tom, ako prišli v Madride pomôcť do domovom dôchodcov dezinfikovať prostredie, objavili niekoľko zariadení opustených.

V domovoch sa tak nachádzali len dôchodcovia, pričom niektorí ležali na posteliach bez známok života: “Armáda počas niektorých návštev objavila starších ľudí celkom opustených, a niektorých dokonca mŕtvych v ich posteliach,” uviedla pre BBC ministerka obrany Roblesová.

Personál domovov mal z práce doslova utiecť po tom, ako pri niektorých úmrtiach vzniklo podozrenie na vírus. V týchto prípadoch sa má obvykle počkať na príchod pohrebníckeho personálu, ktorý sa o telá náležite postará. Vzhľadom na aktuálne vysoké čísla nakazených v Madride to môže ale trvať aj 24 hodín. Koronavírusom sa pritom nedávno nakazilo aj 12-ročné dievčatko z Ameriky, ktoré bojuje o život.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: Twitter, YouTube/FRANCE 24 English, Unsplash