Všeobecná štatistika tvrdí, že koronavírus sa vyhýba malým a mladistým deťom a postihuje predovšetkým dospelú populáciu. V USA však aktuálne bojuje o život len 12-ročná Emma.

Podľa aktuálnych dostupných informácií sa nebezpečný koronavírus šíri skôr medzi dospelou populáciou a ohrozuje najmä ľudí s jednou krvnou skupinou. Deti a mladiství sú napádaní vírusom len zriedkavo alebo majú veľmi mierne prejavy ochorenia, no aj v tomto prípade platia výnimky. Ako uviedla pred časom Čína, v krajine sa, žiaľ, nakazil a zomrel len 14-ročný chlapec.

Momentálne bojuje podľa informácií CNN o život v nemocnici v americkej Atlante aj 12-ročná Emma, u ktorej sa potvrdil koronavírus. S diagnózou pneumónie bola 15. marca hospitalizovaná, pričom v sobotu muselo byť dievčatko napojené na pľúcnu ventiláciu. Mladučká Američanka bola až donedávna zdravá a nemá za sebou ani cestovateľskú anamnézu.

Lekári ani vydesená rodina tak netušia, ako presne sa nakazila. Nemocnica nemôže vzhľadom k prebiehajúcej liečbe ako aj právam pacientky poskytnúť ďalšie informácie, no Emma má byť stabilizovaná a v izolácii. V Amerike aktuálne evidujú 41-tisíc nakazených prípadov, hoci odborníci už teraz varujú, že o pár mesiacov môže koronavírus udrieť opäť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com │ Foto: Twitter, YouTube/CBS News – The National