Aj keď sa Slovensko ešte len spamätáva z príchodu nebezpečného ochorenia a narastajúceho počtu nakazených koronavírusom, biochemik a odborník už varuje, že o pár mesiacov môže udrieť opäť.

Slovenské nemocnice ako aj občania sa len pred pár týždňami museli vyrovnať s mimoriadnou situáciou v krajine, ktorú vyvolal koronavírus. Nosenie rúšok, karanténa a ďalšie opatrenia či obmedzenia sužujú Slovákov všetkých vekových kategórií. Najnovšie sa navyše prevalilo, že ochorenie sprevádza okrem suchého kašľa a vysokých horúčok aj ďalší nový symptóm.

Na Slovensku aktuálne evidujeme vyše 180 prípadov nakazených, pričom vrchol nákazy sa v našej krajine očakáva až o približne dva mesiace. Prognózy však hovoria, že ak budú občania postupovať podľa nariadení a poctivo všetky dodržiavať, mohli by sme sa v lete začať pomaly vracať do pôvodných koľají bežného života.

Ako ale prezradil pre TV JOJ známy a uznávaný biochemik Pavol Čekan, na jeseň sa môže celý hrozivý scenár na Slovensku zopakovať. “Ak nepríde na jeseň vakcína, tak je tu pravdepodobnosť, že sa to môže vrátiť, ale na druhej strane je tu aj možnosť, že tá populácia, tá silnejšia, mladšia si môže vytvoriť nejakú kolektívnu imunitu, ktorá bude oveľa efektívnejšie bojovať proti koronavírusu,” uviedol na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Facebook/Pavol Cekan, Unsplash