NOVÝ nebezpečný príznak koronavírusu: Okrem teploty a kašľa vás …!

Dátum:

Vedci po skúmaní pacientov uviedli, že doposiaľ prehliadali jeden z nebezpečných príznakov koronavírusu. Okrem spomínaného suchého kašľa a teplôt nad 38 stupňov si tak dajte pozor aj na toto!

Koronavírus sa šíri naprieč všetkými krajinami a na Slovensku evidujeme k dnešnému dňu 123 oficiálnych prípadov nákazy. Najviac ohrozenými sú pritom ľudia s touto krvnou skupinou. Lekári tiež prišli s novou aplikáciou, pomocou ktorej jednoducho zistíte, či ste boli s vírusom v kontakte. Americkí vedci však najnovšie objavili znepokojivý fakt.

Aj keď sa doteraz domnievali, že hlavnými príznakmi nákazy koronavírusom sú suchý kašeľ a vysoká teplota nad 38 stupňov, zrejme tak tomu nie je. Ako najnovšie uviedli podľa TheSun v American Journal of Gastroenterology, potvrdil sa ďalší nebezpečný príznak, ktorým je bolesť brucha či problémy s trávením. Vo svojom výskume na 204 pacientoch s Covid-19 v čínskej provincii Hubei objavili, že až 48,5 percenta pacientov prišlo do nemocnice so zažívacími problémami ako hnačka, zvracanie či bolesti brucha.

Tieto prejavy sa dokonca u mnohých objavili ešte pred nástupom typických respiračných príznakov koronavírusu :“Pacienti s Covid-19 a tráviacimi ťažkosťami mali horší priebeh a vyššie riziko úmrtnosti ako pacienti bez týchto symptómov,“ uviedol koeditor žurnálu Brennan M.R. Spiegel. Na záver ale ubezpečuje, že treba aj naďalej sledovať najmä respiračné príznaky ochorenia, keďže vírus primárne napáda receptory buniek v pľúcach, kde sa následne namnoží.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Pexels, Unsplash

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...