Vedci po skúmaní pacientov uviedli, že doposiaľ prehliadali jeden z nebezpečných príznakov koronavírusu. Okrem spomínaného suchého kašľa a teplôt nad 38 stupňov si tak dajte pozor aj na toto!

Koronavírus sa šíri naprieč všetkými krajinami a na Slovensku evidujeme k dnešnému dňu 123 oficiálnych prípadov nákazy. Najviac ohrozenými sú pritom ľudia s touto krvnou skupinou. Lekári tiež prišli s novou aplikáciou, pomocou ktorej jednoducho zistíte, či ste boli s vírusom v kontakte. Americkí vedci však najnovšie objavili znepokojivý fakt.

Aj keď sa doteraz domnievali, že hlavnými príznakmi nákazy koronavírusom sú suchý kašeľ a vysoká teplota nad 38 stupňov, zrejme tak tomu nie je. Ako najnovšie uviedli podľa TheSun v American Journal of Gastroenterology, potvrdil sa ďalší nebezpečný príznak, ktorým je bolesť brucha či problémy s trávením. Vo svojom výskume na 204 pacientoch s Covid-19 v čínskej provincii Hubei objavili, že až 48,5 percenta pacientov prišlo do nemocnice so zažívacími problémami ako hnačka, zvracanie či bolesti brucha.

Tieto prejavy sa dokonca u mnohých objavili ešte pred nástupom typických respiračných príznakov koronavírusu :”Pacienti s Covid-19 a tráviacimi ťažkosťami mali horší priebeh a vyššie riziko úmrtnosti ako pacienti bez týchto symptómov,” uviedol koeditor žurnálu Brennan M.R. Spiegel. Na záver ale ubezpečuje, že treba aj naďalej sledovať najmä respiračné príznaky ochorenia, keďže vírus primárne napáda receptory buniek v pľúcach, kde sa následne namnoží.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk │ Foto: Pexels, Unsplash