Zhruba až do veku 80 rokov bol známy český herec a spevák plný vitality a vystupoval po celej republike. Pred štyrmi rokmi však utrpel zástavu srdca počas plánovanej operácie srdcovej chlopne, po ktorej ho lekári uviedli do umelej kómy – dodnes sa neprebudil.

Podľa jeho kolegov sa jeho stav nezlepšuje a vlastne je veľmi pravdepodobné, že sa Josef Laufer už nikdy nemusí prebudiť, a ak áno, nie je veľmi reálne, že by dokázal “normálne” fungovať.

„Pokiaľ viem, je to stále rovnaké a Pepa sa ešte neprebudil,” prezradil herec Jiří Krampol, ktorý má s Lauferom celoživotné priateľstvo.

Čo je však najsmutnejšie, herec vraj šiel na zákrok s tým, že to bude banálne a vtedy stále vitálny Laufer mal smelé plány. Hudobník Zdeněk Hrubý bol dlho v úzkom kontakte s Josefom Lauferom, ktorý s ním pripravil rodinný muzikál Ostrov pokladov.

Príchod odnikiaľ, smutný koniec: Vedeli ste TOTO o doktorovi Kájovi?

Ako povedal pre CNN Prima NEWS, Laufer považoval postup, ktorý ho čakal, za banálny. „Strávili sme spolu dni v štúdiu. V nedeľu, keď sme končili, mi povedal, že v pondelok pôjde na operáciu, v utorok zavolá a dokončíme to, čo sme začali. Bohužiaľ, vo štvrtok mi zavolali a povedali mi, čo sa stalo. Je to hrozné,” povzdychol si Hrubý.

Medzičasom 84-ročný Laufer sa začal objavovať vo filmoch a seriáloch ešte v 60tych rokoch, medzi jeho posledné známe postavy patrila tá z Kameňáku, kde hral podnikateľa Lea Kohna.

Zdroj: CNN Prima NEWS | Foto: Youtube/czsktrailery00