Nie je to tak dávno, čo Igor Matovič vyhlásil, že musíme byť zodpovední k míňaniu verejných financií. Práve to bol argument, prečo nesúhlasil s alternatívou znížiť spotrebné dane na potraviny. O to viac je prekvapujúce, s akým návrhom prišiel tentokrát.

Igor Matovič ako minister financií plánuje investovať do balíka pomoci aj 500 miliónov eur na voľnočasové poukazy v sume 60 eur mesačne na dieťa. Tento plán sa však nepáči šéfovi rezortu školstva, ktorý je presvedčený, že prioritou sú určite vyššie platy pre učiteľov.

Navýšenie mzdy pre pedagógov spomína Branislav Gröhling skutočne často, no odozva zo strany vlády či šéfa strany OĽaNO neprichádza. ,,Som proti, aby 500 miliónov išlo na krúžky, to nie je priorita. Musíme riešiť platy učiteľov. Ja ako minister školstva s tým nesúhlasím,“ povedal pre TV JOJ člen strany SaS.

Rovnakého názoru je aj predseda Odborového zväzu školstva (OZ PŠaV) Pavel Ondek a rovnako aj prezident Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoran. Podľa jeho slov sú platy učiteľov stále nízke a mnohí z nich musia mať dve zamestnania, aby sa uživili. O definitívnom obsahu balíka by mala vláda rokovať v stredu (11. mája).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: YT/POSTOJ TV, Pixabay, TV JOJ