Včera (25. septembra) urgentne zasadla pandemická komisia, ktorá sa zaoberala novými opatreniami, keďže piatkový denný prírastok v podobe 419 nakazených vydesil aj samotného premiéra. Rozhodol sa apelovať na Slovákov, aby rešpektovali nariadenia, o ktorých rozhodli odborníci.

Igor Matovič po boku hlavného hygienika Jána Mikasa a predstaviteľmi pandemickej komisie oznámil, že vzhľadom na alarmujúce čísla nakazených bude nutné sprísniť bezpečnostné opatrenia. Pôvodne mal oznámiť konkrétne nariadenia v boji s koronavírusom, no napokon iba načrtol oblasti týkajúce sa nových obmedzení.

Nové opatrenia sa budú týkať nosenia rúšok na školách, sedenia na hromadných podujatiach, zatvárania hraníc a počtu hostí na svadbách. Ústredný krízový štáb totiž zasadne až v pondelok, pričom premiér sľúbil, že po skončení oznámi všetky detaily týkajúce sa prísnejších nariadení. ,,Situácia je vážna, ale približne tretina ľudí s prepáčením se*re na pravidlá a na toto majú doplácať poctiví ľudia, ktorí sú ohrození na živote?“ nahnevane sa spýtal Matovič širokej verejnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay