V Číne v niektorých oblastiach Pekingu, v ktorých sa potvrdili prípady ochorenia Covid-19, začali využívať novú metódu lokálneho testovania. Namiesto výteru z nosohltanu si musia obyvatelia robiť výter z celkom iného konca tela.

Čína začala v prípade ľudí v domácej karanténe s využívaním celkom novej metódy testovania. Obyvatelia v lokalitách zasiahnutých koronavírusom v severnej Číne sa museli podrobiť masovému testovaniu výterom z nosohltanu.

U tých v karanténe bola ale vyvinutá metóda s využitím análnych tampónov. Tieto môžu podľa odborníkov lepšie detekovať počet infikovaných osôb, keďže stopy vírusu prežívajú dlhšie v oblasti konečníka, ako v dýchacích orgánoch.

Na Slovensku, kde polícia aktuálne kontroluje nariadenia vo zvýšenej miere, zatiaľ používame klasické výtery z nosohltanu či metodiku napľutia do pohárika. Nateraz sa tak zdá, že análna metodika nie je vhodná na celoplošné testy, ale skôr v uzavretých komunitách či v karanténnych strediskách. Občanom ostáva dúfať, že sa tento fakt do budúcnosti nijako nezmení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YT/Business News, Peter Blubla