Polícia Slovenskej republiky ohlásila pred hodinou sprísňovanie kontrol ohľadom dodržiavania nariadení a opatrení vlády v boji s pandémiou. Obyvatelia sa musia naďalej preukazovať negatívnym testom, no od stredy už s novými pravidlami.

Nové pravidlá zákazu vychádzania budú policajti vo zvýšenej miere kontrolovať od 27.01.2020 na celom Slovensku. Zákaz vychádzania bude platiť do 7.2.2021. Uznávať sa budú negatívne výsledky z PCR testov a antigénových testov, ale aj doklad, ktorý dokazuje, že ste koronavírus prekonali,“ upozorňuje polícia. Po plošnom testovaní sa už Slovákom prihovoril aj premiér Igor Matovič.

Od 27. januára pritom negatívny test budete potrebovať nielen na ceste do práce či pracovný pohovor, ale aj do banky, poisťovne, na poštu, čistiarne odevov, trafiky, optiky, knižnice, autoservisu, na výdajné miesta eshopov, zásielkovní alebo k orgánu verejnej moci, ak sa nedá urobiť na diaľku. Rovnako tak aj na pobyt v prírode, a to i v okrese, cestovanie na zahraničia, na cestu žiaka 2. stupňa do školy aj sprevádzanie dieťaťa do MŠ či do školy.
Negatívny test nebudete potrebovať len pri nákupe nevyhnutných vecí v najbližšom obchode, na ceste k lekárovi, do lekárne, na testovanie, pohreb, uzavretie manželstva, pri starostlivosti o blízku osobu, vychádzaní s dieťaťom do 3 rokov do 1 km od bydliska, veterinárnu starostlivosť, alebo po ceste dieťaťa do MŠ, na 1. stupeň ZŠ, za rodičom, pred OČTK alebo na súdne pojednávanie.

Zdroj │ Foto: FB/Polícia Slovenskej republiky