Sociálna sieť Instagram ohlásila pred niekoľkými hodinami veľký problém. Influencerom aj známym menám začali odrazu miznúť v stovkách až tisíckach followeri, no mnohí mali z neznámych príčin taktiež zablokovaný účet. Instagram mieni problémy užívateľov urýchlene odstrániť.

Instagram patrí k mimoriadne obľúbeným sociálnym sieťam nielen medzi bežnými užívateľmi, ale i známymi tvárami šoubiznisu. Na svete sú tisícky influencerov, pre ktorých je právo táto sieť zdrojom obživy a zarábajú mastné sumy vďaka propagácii výrobkov či služieb.

Mnohí tak ostali pred pár hodinami v poriadnom šoku, keď Instagram začal bez zjavnej príčiny rušiť účty náhodným užívateľom. Followeri tak začali ubúdať v stovkách či tisíckach, pričom ďalší sa nemohli dostať do svojho účtu. Výpadok zasiahol na krátku chvíľu podľa všetkého aj slovenské portály či podnikateľku Zuzanu Plačkovú, ktorej sa počet fanúšikov drasticky znížil, no zdá sa, že aktuálne sa už dostala na pôvodné číslo 882-tisíc.

Samotný Instagram zverejnil na Twitteri správu, že problém by už mal byť vyriešený. Sú si vedomí toho, že užívatelia po celom svete sa nemohli dostať do svojich účtov, kým ďalším zmizli followeri. Za vzniknutú situáciu a problémy, ktoré boli výpadkom spôsobené, sa ospravedlňujú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter │ Foto: YT/Aktuality.sk, DONFANTASTICKYPESS