46-ročný Volodymyr Zelenskyj patrí medzi najznámejšie postavy súčasného sveta, keďže je od roku 2019 prezidentom napadnutej Ukrajiny. Vďaka svojmu vystupovaniu je milovaný i nenávidený.

A ako to tak u známych osobností chodí, ani v jeho prípade nie je núdza o falošné správy. Aktuálne sa jedna taká o ňom šíri, pričom jej pôvodcom má byť turecký web napojený na Rusko.

Podľa neho totižto ukrajinský politik kúpil za závratné peniaze (vraj 200 miliónov dolárov) hotel na Cypre. Zdá sa, že táto fáma pochádza zo správy na tureckom spravodajskom webe OdaTV. Webová stránka tiež poukázala na to, že hotel v súčasnosti neprijíma rezervácie cez populárnu rezervačnú webovú stránku Booking.com a uviedla, že je to “pravdepodobne kvôli procesu zmeny vlastníctva“.

„Samotné informácie sú nepravdivé. Ich šírenie má tiež za cieľ vytvoriť diplomatické napätie medzi Ukrajinou a Cyprom, Vyzývame čitateľov a mediálnych profesionálov, aby dôverovali iba spoľahlivým zdrojom a boli opatrní voči manipuláciám a ruskej propagande,” uvádza popredný cyperský web Cyprus-mail.


Zdroj: Cyprus-mail | Foto: IG/zelenskyy_official