Aktuálna prezidentka SR Zuzana Čaputová má pred sebou ešte posledné mesiace vládnutia v krajine. Keďže však pred niekoľkými týždňami uviedla, že svoju kandidatúru v nasledujúcich prezidentských voľbách v roku 2024 neplánuje, oči verejnosti sa začali upierať na nových nádejných uchádzačov.

Jedným z nich je nepochybne bývalý minister Ivan Korčok, ktorého nepriamo podporila aj samotná Čaputová počas návštevy festivalu Pohoda. A hoci sa až doposiaľ k závažnému kroku nevyjadroval, teraz sa odhodlal zverejniť svoje úmysly. Na stránke ivankorcok.sk, ktorá je však momentálne nefunkčná, potvrdil veľkú novinku.

Po 30 rokoch v diplomatickej službe som sa rozhodol uchádzať o úrad prezidenta Slovenskej republiky. Celý profesionálny život som strávil v službe vlasti, presadzoval som záujmy Slovenskej republiky, bojoval o naše miesto v Európe aj vo svete,” uviedol exminister zahraničných vecí SR. K verejnosti však následne prehovoril i počas stredajšej tlačovej konferencie v Banskej Bystrici.

Korčok by chcel národu ponúknuť svoje skúsenosti z 30-ročnej služby krajine, no aj v rámci domácej politiky. Plánuje byť nestranícky, ale zároveň vyzdvihol, že je nutné mať jasné postoje k tomu, ako by sa mal život v krajine vyvíjať. Slovensko podľa jeho slov prešľapovalo dlhé roky na mieste a rád by ho vymanil zo stagnácie a zaostávania v kvalite života.

Exminister tiež poukázal na to, že sa nestotožňuje s názorom, že by k nám problémy prichádzali zo západu a je zástancom postoja hlásenia sa k vlastenectvu moderným spôsobom. Tiež vyzdvihol potrebu poukázania na to, kto sú naši spojenci, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. “Chcem pomôcť tejto krajine, mám na to chuť, nie je mi jedno, kam sa uberá táto krajina už dlhšie obdobie,” uviedol a poďakoval za podporu občanov, od ktorých potrebuje zozbierať 15-tisíc podpisov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ivankorcok.sk | Foto: FB/Ivan Korčok