V utorok prebieha ďalšie súdne pojednávanie na Okresnom súde v Trnave. V kauze Fatima mala byť v súdnej sieni prítomná aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská. Exsudkyňa však opäť neprišla pre pretrvávajúce zdravotné a psychické problémy.

Na utorkovom pojednávaní na Okresnom súde v Trnave prebieha aj naďalej proces v kauze Fatima. Pred sudcu sa dostavil Ondrej Janíček i Robert Krajmer. Na súde je však aj dnes neprítomná bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská.

Ako informuje portál Noviny, jej právny zástupca Peter Erdös vysvetlil, že u jeho klientky naďalej pretrvávajú zdravotné komplikácie. Napriek tomu však verí, že Jankovská na súd príde: “Ja pevne verím, že moja klientka bude schopná sa zúčastniť aspoň jedného hlavného pojednávania a že zdravotný stav jej to dovolí, aby bola schopná vypovedať ako obžalovaná a vyjadriť sa k tomu, čo sa jej kladie za vinu,” dodal.

Exsudkyňa ale nemá záujem na zdržiavaní procesu a dala súhlas na konanie v jej neprítomnosti. “Moja klientka nemá žiadny záujem robiť akékoľvek obštrukcie v tomto konaní,” objasňuje Erdös. Michal Vida mal tiež pred časom priznať vlastníctvo videa, ktoré by svedčilo aj v neprospech Jankovskej. To je ochotný odovzdať polícii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: YT/SME