Po niekoľkotýždňových konfliktoch a vzájomných mediálnych odkazoch malo dôjsť v strane Smer-SD k zásadnej zmene. Aktuálny predseda Robert Fico, ktorý až doposiaľ mienil kandidovať na hlavu strany opäť, urobil nečakané rozhodnutie a plánuje sa stiahnuť. Pellegrini dostal takúto ponuku!

Konflikt medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim sa ťahal niekoľko týždňov a obidvaja vysokopostavení členovia Smeru sa chceli uchádzať o post predsedu strany. Pellegrini dokonca nedávno vyzval Fica na odchod a hovorilo sa aj o jeho možnej novej politickej strane. Teraz však došlo k nečakanej zmene.

Napriek obrovskej snahe Fica udržať sa v sedle sa napokon podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ rozhodol ustúpiť. Po emisároch mal Fico poslať ponuku, v ktorej uvoľní miesto predsedu Pellegrinimu, no mal jednu podmienku. Požaduje zachovanie tandemu Pellegrini-Fico, a taktiež by si chcel udržať istý vplyv cez predsedníctvo nadácie Alexandra Dubčeka. V strane by tak chcel mať vplyv pri kontrole straníckych financií ako aj právo veta pri volebných kandidátkach, ktorých návrhy urobí Pellegrini.

Správu zatiaľ nepotvrdila hovorkyňa Petra Pellegriniho, ktorá podľa svojich slov o ničom nevie. Prehovoriť sa však rozhodol Robert Kaliňák, ku ktorému sa tento návrh už stihol doniesť. “Počul som aj, že k takejto ponuke došlo. Myslím si predovšetkým to, že jednotný Smer je to, čo je pre Smer najlepšie.” Dodal tiež, že keďže po tlačovej besede Fica nedochádzalo k stretnutiu s Pellegrinim, rozhodol sa ponuku odovzdať vnútornými diskusnými kanálmi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Fico mal miesto predsedu ponúknuť Pellegrinimu s jednou podmienkou

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini, YouTube/Denník N