O prepojení Antonína Vadalu a Márie Troškovej sa verejnosť dozvedela vďaka poslednému článku nebohého Jána Kuciaka. Vadala už momentálne sedí vo väzení za pašovanie drog, kým Trošková obýva mezonet v Bratislave. Po uniknutí ďalšej šokujúcej komunikácie nechce reagovať ani Robert Fico.

O blízkom vzťahu Vadalu a bývalej asistentky expremiéra Fica Troškovej sme sa dozvedeli po smrti Jána Kuciaka. Krátko na to vyšli do ulíc davy ľudí a Mária sa spolu s Viliamom Jasaňom porúčali zo svojich funkcií, pričom nasledoval aj Robert Fico. Dnes si niekdajšia modelka užíva mezonet v Bratislave, no Vadala sa na svet pozerá spoza mreží väzenia. Pred niekoľkými hodinami ale novinári z ICJK, ktorí získavajú prístup k informáciám z „Kočnerovej knižnice“ prevádzkovanej medzinárodnou organizáciou investigatívnych novinárov OCCRP, zverejnili nové šokujúce správy.

Dvojica si mala písať cez WhatsApp aj Threemu v rokoch 2014 až 2017. V kontakte teda boli aj v období, keď Trošková pracovala pre Jasaňa či neskôr pre Fica. Brunetka sa s Vadalom v správach rozprávala o peniazoch, ktoré mal podnikateľ dĺžiť Jasaňovi. Taktiež mu sľubovala, že sa pokúsi zo svojej pozície ovplyvniť výber nového šéfa Colného úradu v Michalovciach. Okrem toho sa ale pravidelne hádali a Trošková sa na Vadalu hnevala, že sa oženil, no s ňou naďalej udržoval kontakt.

Vážne konflikty mali aj kvôli tomu, že Vadala vyberal peniaze cez Troškovej účet, na ktorý jej ale pravidelne posielal sumy: “Do p*ce, ty nemáš svoju kartu??!!! Hneď zajtra zruším účet!! Nepotrebujem, aby si cez moje meno používal kartu a peniaze!!! Kvôli tebe som nedostala prácu!!! Lebo vyšlo, že cezo mňa prepieraš peniaze!!! Kvôli tebe som nedostala dobrú prácu, lebo ma majú v databáze ako tvojho bieleho koňa!!!! Siska ma eviduje ako tvojho bieleho koňa, ty ch*j a mám to od najvyššieho človeka!!! Sa spamätaj!!!” opakovala Trošková 2. októbra 2014 Vadalovi. Chcela mať od neho pokoj, no peniaze naďalej prijímala a platila nimi svoje výdavky.

Vadala ju ale upokojoval so slovami, že aj on má svoje kontakty a nič také sa nedeje a rovnako potvrdil, že je Smerák. Tvrdenia o sledovaní Troškovej v SIS napokon poprel aj hovorca Branislav Zvara. Vadala nakoniec upustil od snahy byť s Troškovou v mileneckom vzťahu a písal jej, že chce, aby boli kamaráti ako brat a sestra. Naďalej boli v kontakte a v období marca 2017 sa cez štátnu radkyňu pokúšal ovplyvniť, aby sa stal šéfom Colného úradu v Michalovciach “Pekarik”, no to sa napokon neudialo. Peter Kažimír, ktorý v tom čase šéfoval rezortu, však akékoľvek ovplyvňovanie poprel. Ostatní Smeráci, ktorým boli položené otázky v súvislosti s odhalenou komunikáciu, sa k prípadu odmietli vyjadriť. Rovnako nereaguje ani Fico, ktorý v roku 2019 vyhlásil, že by sa mali novinári Troškovej aj Jasaňovi ospravedlniť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: Televízia Markíza, YouTube, Facebook