Zuzana Čaputová si pre voličov pripravila len krátko pred Vianocami jedinečné prekvapenie, ktoré by od hlavy štátu čakal len málokto. Doba a technika kráčajú míľovými krokmi vpred, pričom prezidentka mieni byť v kontakte so svojimi voličmi nielen prostredníctvom sociálnych sietí, ale aj ďalšieho pokrokového média.

Prezidentka Zuzana Čaputová si prekvapivo založila podcast s názvom Zjednotená krajina, ktorým sa bude Slovákom pravidelne prihovárať raz za mesiac. O aktuálnom dianí bude diskutovať vždy s nejakým hosťom, pričom v prvej epizóde sa rozprávala so svojim poradcom Martinom Burgrom.

„O podcaste sme v Prezidentskom paláci uvažovali dlhšie. Myšlienka istý čas zrela. Napokon vznikol podcast Zjednotená krajina. Podcast považujem za zaujímavú možnosť dopovedať niektoré postoje a vysvetliť moje kroky, na čo bežne nie je priestor,” prezradila prezidentka, ktorá hovorila o aktuálnej situácii na Slovensku, ako aj o audiencii u pápeža.

“Som však presvedčená, že ak sa máme ako krajina posunúť dopredu, ak máme zvládnuť všetky výzvy, ktoré pred nami stoja a úspešne realizovať potrebné zmeny, tak musíme spolupracovať. Usilovať sa o zjednotenie krajiny v zmysle spolupráce a dialógu je niečo, čo považujem za potrebné a nesmierne dôležité,“ dodala Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/zuzana_caputova