Šampionát v Česku sa konal naposledy v roku 2015, pričom vtedy si prišli za svoje krajiny zahrať skutočne veľké hviezdy a naša susedná krajina zrejme aj teraz privíta skutočné hviezdy svetového hokeja. Ako sa hovorí, “Praha tiahne”.

Aktuálne majú trebárs Švédi potvrdených už najmenej desať hráčov zo súčasnej NHL, a to vrátane dvoch výbronyćh obrancov. 24-ročný Rasmus Dahlin bol v roku 2018 jednotkou draftu a dnes je z neho elitný bek, zatiaľ čo 33-ročný Erik Karlsson sa stal v predošlej sezóne doslova nesmrteľným, keďže ako šiesty obranca histórie a prvý po dlhých desaťročiach, pokoril métu 100 bodov v základnej časti profiligy.

Ani striebro obhajujúci Nemci ale rozhodne nebudú mať v Česku nejaké torzo. Už teraz majú potvrdených troch hráčov z NHL, medzi nimi i 50-bodový mladík John-Jason Peterka a 28-ročný Nico Sturm, ktorý minulý rok tiahol Nemecko šiestimi gólmi na šampionáte.

Samozrejme nemožno nespomenúť, že aj USA a Kanada podľa predbežných informácií majú mať veľmi silné tímy, možno najkvalitnejšie za ostatné roky.

Tatar si zahrá na 7. MS v kariére: TIETO méty stoja pred ním!

Zdroj: FLashscore | Foto: IG/rasmusdahlinn