Robert Kaliňák, ktorý je spolu s Robertom Ficom a ďalšími obvinený vo viacerých závažných veciach, vyšiel po necelom mesiaci von z väzby. Hneď pred bránami zariadenia poskytol novinárom rozhovor. V pondelok však padol verdikt v prípade známej tváre z kauzy Očistec.

V kauze Očistec figurujú viaceré zvučné mená, medzi nimi Gašpar, Bödör či Krajmer. Nemenej dôležitou osobou bol však i bývalý šéf finančnej spravodajskej jednotky NAKA Pavol Vorobjov. Ten mal v roku 2017 lustrovať desiatky novinárov a asi 140 ďalších ľudí, medzi nimi aj zavraždeného Jána Kuciaka. V marci sa napokon s prokurátorom dohodol na vine a treste.

V pondelok sa podľa informácií portálu Aktuality postavil na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici pred sudcu, ktorý ho pred chvíľou odsúdil. Vorobjov poputuje do väzenia s minimálnym stupňom stráženia na dva roky. Zároveň mu prepadne majetok, ktorý predstavuje rodinný dom a záhradný domček.

Exšéf finančnej jednotky, ktorý strávil vo väzbe pol roka, má takitež zákaz činnosti v orgánoch verejnej moci na sedem rokov. Samosudca na verejnom zasadnutí výrazne znížil Vorobjov trest vďaka jeho aktívnej spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní. Vorobjov má totiž vypovedať o ďalších osobách v kauze Očistec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  aktuality.sk │ Foto:  FB/Investigatívne centrum Jána Kuciaka, YT/SME