Uplynulý víkend sa na Slovensku niesol v znamení krásy, kedy bola na obrazovkách televízie JOJ korunovaná nová MISS Slovensko. Aj keď nie je ničím výnimočným, že názory na víťazku sa medzi divákmi rôznia, mimoriadna negatívna odozva a neprajné komentáre voči výherkyni súťaže presahujú hranice.

Je tomu už zopár mesiacov, čo odborná porota vyberala spomedzi účastníčok castingov dvanásť najkrajších dievčat z celého Slovenska, ktoré sa uplynulú sobotu uchádzali o titul Miss Slovensko 2019. Krásna víťazka bude okrem ročného kraľovania reprezentovať krajinu aj na prestížnej svetovej súťaži Miss World, kde jej nesmie chýbať ani pokora, vzdelanie či komunikačné schopnosti. Na hlavu víťazky sa však po odovzdaní korunky zniesla priam mimoriadna vlna kritiky, ktorú jej venovali predovšetkým diváci a “hejteri” na sociálnych sieťach.

Na stranu krásnej Frederiky Kurtulíkovej sa však postavila riaditeľka súťaže a bývalá Miss Karolína Chomisteková, ktorá venovala všetkým neprajníkom odkaz: „Ľudia sú rôzni. Konštruktívna kritika je správna, je dobrá, keď vás posunie niekde inde. Ale potom sú, samozrejme, ľudia, ktorí sú nespokojní sami so sebou a majú potrebu nejak skaziť radosť tomu druhému. A toto je smutné. Ale podľa mňa si to vôbec netreba pripúšťať, lebo ľudia, ktorých máte vo svojom okolí a majú vás naozaj radi, sú úprimní k vám a povedia vám veci, ktoré nie sú vždy pekné. Ono to nie je o tom, aby som stále niekoho chválil a líškal sa mu, pretvaroval sa, lebo ho to nikam neposunie. Ja mám rada konštruktívnu kritiku,“ uviedla pre televíziu JOJ na margo veci Karolína.

Zdroj: JOJ | Foto: Instagram/missslovensko, karolinachomistek