Hračkárstvo Dráčik púta v poslednom období pozornosť verejnosti inak ako predajom hračiek. Majiteľ Dušan Víglaský totiž zverejňuje na oficiálnej webovej stránke svoje názory a postoje k politickým a spoločenským témam. Následne prišla tvrdá reakcia zo strany veľkých výrobcov hračiek. 

Na webovej stránke hračkárstva Dráčik sa začali objavovať texty komentujúce vojnu na Ukrajine, nesúhlas s očkovaním či komentár namierený proti LGBTI+ komunite. Autorom má byť samotný majiteľ Dráčika Dušan Víglaský, ktorý taktiež podal vysvetlenie, prečo s touto iniciatívou prišiel.

Svojím počinom si získal sympatie časti Slovákov, no ďalší začali jeho hračkárstvo zámerne bojkotovať. Ku kauze, ktorá môže spoločnosti založenej v roku 1991 výrazne poškodiť, sa tvrdo vyjadrili aj veľkí výrobcovia hračiek. Ako prvá zareagovala spoločnosť LEGO, ktorá je z komunikácie webu Dráčika sklamaná, pričom pozastavila svoju inzerciu na stránke.

Ku kritike sa pridáva aj veľký výrobca hračiek ALBI: “S názormi pána Víglaského nesúhlasíme a dištancujeme sa od nich. Medzi naše firemné hodnoty patria okrem iných tolerancia a rovnoprávnosť,“ uviedla marketingová špecialistka ALBI Ivana Šulganová pre Tvnoviny. Je presvedčená, že radosť by sa mala prinášať všetkým bez ohľadu na pohlavie či orientáciu. O ďalších krokoch firmy sa aktuálne rokuje, pričom menší dodávatelia hračiek sa od témy dištancujú. Obchodné centrá môžu zasiahnuť len v prípade, že by sa jednalo o aktivity priamo v kamenných predajniach, no v online priestore nemajú žiadny dosah.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: sk.polomap.com, dracik.sk