Kauza profesora Traubnera, ktorý patrí k neurologickým esám na Slovensku a mladej Kristíny Šlesarovej naberá na obrátkach. Jeho bývalá pacientka si totiž myslí o lekárskych praktikách neurológa svoje, hoci Traubner zverejnil po jej spovedi ostré slová.

Profesor Traubner sa pred niekoľkými dňami dostal do povedomia ľudí kvôli nepríjemnej kauze obťažovania v ordinácií. Už v roku 2017 sa totiž ozvala mladá Kristína Šlesarová (34), ktorá bola kedysi jeho pacientkou. Až teraz sa však rozhodla zverejniť meno profesora Traubnera, ktorý jej mal spôsobiť počas vyšetrovania nepríjemný pocit obťažovania. Popísala z jej pohľadu nevšedné praktiky ako nazeranie do nohavičiek, poklepkávanie či otázky o intímnom živote.

Okrem Kristíny sa však ozvalo niekoľko ďalších pacientiek, ktoré mali u profesora veľmi podobný “zážitok”. Profesor Traubner sa ale odhodlal na rozhovor pre denník Sme, aby objasnil, čo ho k vyšetrovacím krokom viedlo. “Ja som jej nič nevyviedol, vyšetril som ju tak, ako sa patrí. Prepáčte, bola to dáma, ktorú ku mne doviedli v roku 2004 ako k najlepšiemu odborníkovi. Pacient má byť podľa Hippokratovej prísahy úplne vyzlečený. Bez ohľadu na to, či je u neurológa, internistu alebo neurológa,” háji sa. Dodal tiež, že ak niektorým ženám vyzliekanie prekážalo, nechal ich v podprsenke.

Hoci sa Kristína dnes bráni slovami, že po vyšetreniach u iných skvelých neurológov sa už nikdy nemusela vyzliekať, Traubner to nepovažuje za správne vyšetrenie. “Takýto prístup je naozaj tragédia, lebo potom pribúda mŕtvych na najrôznejšie ochorenia. Kto vyšetruje chrbticu v podprsenke, mali by mu zobrať dekrét, ak chce seriózne robiť neurológiu. Nech dajú mená tých neurológov a budem žiadať, aby si zopakovali skúšku z neurológie, lebo nenapĺňali svoju pracovnú povinnosť. Boli povrchní,” rozčuľuje sa. Dodal tiež, že pod nohavičky nazeral kvôli brušnému reflexu a otázky o se*uálnom živote sú dôležité a najmä u epileptika, u ktorého sa môže záchvat spustiť práve vtedy.

Odmieta však tvrdenia niektorých pacientiek, že by pri vyšetrovaní použil pierko a prisahá, že žiadne ani nemá. Pripúšťa však, že si neodpustil tľapnutie po zadku. “Neviem, či som tľapol po zadku nejaké baby. A prečo by som to robil? Mám dobrú ženu, dve zlaté dcéry a tri krásne vnúčence. Jedine, koho som tľapol, bola mama Milana Kňažka. Bola šťastná, že sa mohla poprechádzať po miestnosti,” uvádza. K rovnakým vyšetrovacím metódam pritom vedie aj svojich študentov medicíny, no Kristína si o celej záležitosti myslí svoje. “To je to, čo ma hnevá, že zneužil svoje postavenie. Tým znehodnotil svoju prácu. Zlyhal ako lekár v tom zmysle, že využil svoje postavenie na svoje vlastné potešenie. Môže byť výborným odborníkom, ale zlyhal ako človek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/SME, Televízia TA3