Profesor Pavol Traubner (79) patrí na Slovensku k najuznávanejším lekárom a svojimi znalosťami z neurológie už pomohol známym aj neznámym ľuďom. O slovo sa však pred pár dňami prihlásila mladá žena a jeho bývalá pacientka, ktorá opísala mimoriadne nepríjemnú skúsenosť z ordinácie.

Profesor Traubner prežíva aktuálne náročné chvíle. Len v období Vianoc musel podstúpiť amputáciu nohy a nedávno skončil v nemocnici opäť kvôli pankreasu. Hoci má za sebou liečbu množstva neurologických pacientov, a to aj spomedzi známych tvárí, pred niekoľkými dňami sa ozvala mladá žena, ktorá má na návštevu jeho ordinácie veľmi nepríjemné spomienky.

Po tom, ako sa prevalil škandál s Marošom Kramárom, sa rozhodla prehovoriť o svojom hroznom zážitku. „Profesor Traubner vtedy dobre vedel, čo robí. Ja nie. Mala som 18 a bola som vystrašená. Rodičia boli vystrašení. Ich dovtedy zdravej dcére zrazu diagnostikovali epilepsiu, o ktorej nikto z nás nič nevedel. Rozhodli sa preto dostať ma za každú cenu k tomu najlepšiemu odborníkovi na Slovensku. V tej dobe ním bol zhodou okolností práve profesor Traubner,“ spomína vo svojom blogu. Rozhovor o tejto záležitosti už urobila v roku 2017 pre Sme, no v tom čase nechcela menovať konkrétneho lekára.

Podľa slov Kristíny mala u profesora zažiť nevšedné vyšetrovanie: „Trvalo mi niekoľko vyšetrení, kým som nabrala odvahu povedať našim, že do jeho ordinácie už nikdy nevkročím. Že už pred ním nebudem chodiť len v nohavičkách, že už ho nenechám nazerať do nich, že už nechcem počúvať jeho reči a otázky o mojom se*uálnom živote,“ prezrádza detaily. Obťažovanie zažila vo svojom živote viackrát a odvtedy má problém s dotykmi. „Akýkoľvek dotyk od cudzieho človeka je mi naozaj nepríjemný a keď niekto vkročí do môjho osobného priestoru, začne sa mi ťažko dýchať. Skúste sa preto nabudúce zamyslieť skôr, než nejakej žene dáte „kompliment“, pochválite jej prsia, capnete ju priateľsky po zadku a pod. Nie je to ok,“ dodáva na záver spovede.

Podľa neurologičky Michálkovej, ktorá sa vtedy k prípadu vyjadrila, je takýto postup veľmi neštandardný. Ako sama podotkla, podprsenka sa vyzlieka len vo veľmi špecifických prípadoch a za celú prax bola nútená len raz vyzliecť jednému pacientovi aj trenky. Otázky o se*uálnom živote pacienta sú však podľa nej nepodstatné. Rovnako tak dotknutá pacientka uviedla, že u nikoho z ďalších neurológov nebola nútená vyzliecť sa len do nohavičiek a absolvovať podobné postupy. Otázne je, ako sa k celému prípadu vyjadrí uznávaný lekár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, medium.com │ Foto: Facebook/Kristina S., Pavel Traubner