Covid obmedzenia sa pomaly uvoľňujú a Slováci sa tešia z miernej slobody na terasách reštaurácií, voľnosti pohybu po 21. hodine aj povoleniu hromadných podujatí. Čo však zostáva zmrazené je letecká doprava a komplikácie spojené s ňou. Ryanair má toho dosť a ozval sa! 

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair prepravuje pasažierov za priaznivé ceny a im zodpovedajúci servis už dlhé roky. Nielen Slováci, ale aj Angličania, Íri a celý zvyšok Európy čaká, kedy sa uvoľnia opatrenia dostatočne k tomu, aby si znovu mohli zakúpiť lacné letenky na predĺžený víkend alebo letnú dovolenku. Povinný certifikát negatívneho testu a nasledovná karanténa však životy cestovaniachtivých zákazníkov pripravujú o trpezlivosť a leteckú spoločnosť o peniaze.

Ryanair preto požaduje zrušenie cestovných obmedzení od konca mája pre leteckú dopravu medzi Írskom, Anglickom a celou Európou. Spoločnosť hovorí, že zníženie počtu hospitalizovaných s Covid-19 v spojitosti s vysokou zaočkovanosťou by malo vyústiť v zrušenie povinnej karantény.

„Vďaka úspechom anglického vakcinačného programu nie je žiadne odôvodnenie pre požadovanie návštevníkov Írska z Anglicka pre karanténu,“ povedal CEO Ryanaru Eddie Wilson. „Drvivá väčšina anglickej populácie bola zaočkovaná prvou dávkou vakcíny a pre írske nemocnice nepredstavujú žiadne riziko. Írske cestovné obmedzenia sú zastaralé, nevhodné a nepotrebné pre leteckú dopravu do Anglicka a EÚ, kde vakcinačné programy eliminovali každý risk našim nemocniciam,“ povedal Wilson.

Kedy sa Slováci dočkajú slobodného lietania s nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair je nateraz otázne, vedeniu však zaiste dochádza trpezlivosť. Do mnohých destinácií sa momentálne nelieta vôbec alebo v extrémne obmedzenom režime. Kým Slovensko – Írsko prepravovalo pasažierov denne, uplynulé mesiace nelieta vôbec a od júna sú v predaji dostupné iba dva dni v týždni. Anglicko je takisto zatvorené a od júna ponúka flexibilnejšie termíny, avšak naďalej s obmedzeniami karantény.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rte.ie | Foto: pixabay.com