Asi je všetkým jasné, a to bez ohľadu na ktorej strane stoja, že Ukrajina by sama bez pomoci nemala šancu odolávať Rusku. Aktuálne na Ukrajine márne čakajú na klúčový poriadne tučný balík peňazí od USA.

To už tento rok malo údajne poslať na Ukrajinu ohromných 110 miliárd dolárov, avšak balík bol takmer úplne vyčerpaný už pred niekoľkými mesiacmi. Aktuálne však v USA nepanuje dohoda medzi politikmi, pričom mnohí ukazujú na už i tak vysoký deficit.

„Spojené štáty tento rok prekročia deficit 2,5 bilióna dolárov,“ povedal republikánsky kongresman Matt Rosendale z Montany. „Prečo by si teda mali obyvatelia Spojených štátov požičiavať peniaze od Číny, aby ich odovzdali Ukrajine? To nie je v našom najlepšom záujme,“ uviedol pre BBC.

Hovorí sa o balíku 100 miliárd dolárov, z čoho by pre Ukrajinu bolo určených 60 miliárd a ďalšie milirady na pomoc pre Izrael a Taiwan. Rozhodovanie o týchto miliardách dolárov sa malo údajne zastaviť na požiadavke republikánov lepšie chrániť americké hranice. Predlžovanie rozhodovania ale nahráva Putinovým plánom, na čo poukazujú zástupcovia Demokratov.

Koľko obetí si vyžiadal konflikt na Ukrajine? Obrovské čísla!

Zdroj: Aktuality | Foto: IG/joebiden