Ivan Kmotrík ml. neskrýval po remíze s Dunajskou Stredou, vďaka ktorej Slovan s predstihom piatich kôl ligový titul, nadšenie. Teda nie z remízy, ale z toho titulu. Ako sa ale zdá, čiastočne má hlavu už v budúcnosti.

Slovanu sa podarilo niečo, čo žiadnemu klubu v histórii Slovenska, Česka a ani ten spoločnej. Nikto nezískal šesť titulov za sebou. V Česku drží rekord pražská Sparta s piatimi titulmi (1996-97 až 2000-01), rovnaký klub päťkrát v rade vyhral aj československú ligu (1986-87 až 1990-91).

Avšak tento titul nikoho príliš neprekvapil, veď po finančnej ani hráčskej stránke nemá klub u nás veľkého súpera. Minulý rok dýchala Slovanu na krk Dunajská Streda, tej ale absolútne nevyšla jeseň, Žilina po solídnej jeseni zase rozpredala časť tímu a stratila teda šance na boj so Slovanom a trnavský káder evidentne nebol dosť široký a pripravený na to, aby zvládol hrať na európskej aj ligovej scéne súčasne, hoci kvalitu rozhodne má, čo potvrdzuje behom jari.

Trnavský Spartak hlási rekordný zisk: Prídu v lete zvučné posily?

Prejdime však k slovám generálneho riaditeľa Slovana. „Čo sa týka prestupov, zatiaľ nebudem konkrétny. V prvom rade si musíme upratať to, čo tu máme. Všetci vieme, že mnohým hráčom končí zmluva (pozn. red. cca polovici prvého tímu). Najprv urobíme prvotnú selekciu, mužstvo chceme doplniť na postoch, ktoré nás tlačia. Iste, už máme niečo rozbehnuté,“ priznal, pričom poukázal na ešte jeden “problém” Slovana.

„Prestavba je samozrejmosť. Mužstvo má svoj vek, čo všetci vidíme. Na určitých pozíciách sú hráči, ktorí dosahujú vekové maximum alebo vrchol svojej športovej kariéry. Je prirodzené, že prestavba musí prísť. Všetko chce svoj čas. Musíme pracovať s rozumom a postupne skladať nový tím. Nemôžeme urobiť harakiri,“ poznamenal Kmotrík mladší.

Avšak to, čo vie prakticky na 100 percent, je zotrvanie trénera Vladimíra Weissa a taktiež klub počíta s kapitánom Weissom mladším, a to aj napriek tomu, že behom sezóny 2023-24 viac prelaboroval než odohral.

„Ukaže čas, možno už najbližšie dni či týždne,“ vyplynulo pre zmenu zo slov Kmotríka ohľadom brankára Borjana a útočníka Strelca, ktorí aktuálne v Slovane len hosťujú. Zdroj: Sportnet | Foto: IG/skslovanbratislava, IG/ivankmotrik