Kauza falšovania zmeniek televízie Markíza mala vo štvrtok ďalšie pokračovanie. Na súd sa dostavil už odsúdený Pavol Rusko, ako aj Marian Kočner. Obidvaja tak boli v pojednávacej miestnosti po prvýkrát vo väzenských mundúroch, v ktorých by ich mnohí sotva spoznali.

Na štvrtkový Špecializovaný trestný súd v Pezinku dorazili odsúdený Pavol Rusko, ako aj Marian Kočner. V kauze falšovania zmeniek televízie Markíza už boli odsúdení na 19 rokov, no na dnešnom pojednávaní mali možnosť vypovedať opäť ako svedkovia. Po dlhšej pauze totiž pokračoval proces so Štefanom Ághom.

Ágh, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie, sa po pojednávaní vyjadril aj k rozsudku slovami, že vec nebude komentovať. Podľa informácií Plusky vypovedal takmer dve hodiny Kočner, ktorý sa vyjadroval k viacerým skutočnostiam. Na sebe mal po prvýkrát väzenský mundúr a dlhšie vlasy, takže ho mnohí takmer nespoznali, foto >>> TU <<<.

Rovnako prišiel oblečený aj niekdajší riaditeľ Markízy Rusko, ktorý pôsobil aj výrazne pochudnuto. Dokonca hrozilo, že sa na pojednávanie ani nedostaví kvôli zdravotným problémom. Keď ho napokon priviezla eskorta, pred súdom vyhlásil, že odmieta vypovedať a opäť ho odviedli. Prokurátor Šanta tak navrhol, aby čítali Ruskovu výpoveď z prípravného pojednávania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/Denník N, SME