Slovensko je poriadne zaskočené po tom, čo padol rozsudok na súde v Pezinku. Kočnera a Zsuzsovú uznali nateraz za nevinných vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Na nové informácie zareagovala aj prezidentka Zuzana Čaputová a ďalší.

Slovensko si pred pár hodinami vypočulo nečakaný rozsudok vo veci vraždy a objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prítomní aj pozostalí ostali veľmi šokovaní, keď predsedníčka senátu Ružena Sabová ohlásila, že obžalovaní sú nevinní. Podľa informácií Denníka N ide o neobvyklú situáciu, keďže predsedníčku prehlasovali dvaja členovia senátu a na súde majú panovať zlé vzťahy.

K verdiktu súdu sa už vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je rovnako šokovaná: “Verdikt súdu ma šokoval a potrebujem porozumieť jeho odôvodneniu. Rešpektujem ho, ale očakávam, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde. Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali,” uviedla na sociálnej sieti.

Rozhorčená je aj novinárka Monika Tódová: “Hanba,” vyjadrila jednoznačné pocity. Odhodlanie do ďalšieho boja cíti predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová: “Nevinní? Rozsudok nad Kočnerom v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej znamená aj to, že boj o spravodlivosť na Slovensku pokračuje. Rozhodnutím súdu v kauze Mariána Kočnera a jeho spoločníkov v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Slovensku otvára ďalšia etapa boja za spravodlivosť. Rozsudok súdu nie je definitívny. Na druhej strane, v prostredí nedôvery občanov voči polícií, prokuratúre a súdom na Slovensku tento rozsudok zvyšuje pochybnosti o silnej spravodlivosti,” napísala v dlhom statuse. Proces bude mať určite ešte veľkú súdnu ako aj verejnú dohru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Instagram/zuzana_caputova, Facebook/Veronika Remišová, Monika Tódová