Vo štvrtok sa horúčavy na Slovensku oproti strede ešte zintenzívnili, pričom na viacerých miestach bolo nameraných 39 stupňov, a dokonca aj štyridsiatka. Práca moderátorov si však v niektorých prípadoch vyžaduje niekoľkohodinovú prípravu v teréne v každom počasí.

Svoje o tom vie už aj ostrieľaný moderátor televízie Markíza Jakub Takáč. Ten sa vo štvrtok vybral do Nitrianskeho kraja, kde mal po piatej poobede vysielať živý vstup v Prvých Televíznych novinách. Keď ho zo štúdia Danica Nejedlá Kleinová vyzvala k reportáži, nastala nečakaná situácia.

„V Nitre je aktuálne 37 stupňov, kúpalisko je plné ľudí… do týchto chvíľ predali 2 500 lístkov,“ uviedol Jakub, ktorý medzi slovami robil neobvykle dlhé pauzy. Diváci už vtedy mohli vytušiť, že niečo nie je v poriadku. Následne sa ospravedlnil a zmizol z obrazu, video >>> TU <<<.

Ratovať ho prišiel starší pán hneď po tom, ako uvidel, že televízna tvár sa necíti dobre a kolabuje. Ako uvádza portál TVnoviny, moderátor musel vyhľadať lekársku pomoc, no krátko na to sa jeho stav zlepšil. Veronika Stojáková z PR oddelenia televízie Markíza doplnila, že kolaps súvisel s extrémnymi horúčavami, ktoré spôsobili moderátorovu náhlu nevoľnosť. Mladá moderátorka JOJky zas na sociálnej sieti pred pár hodinami priznala, že sa nakazila Covidom a cíti sa veľmi zle.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza