Mária Kolíková sa po branno-bezpečnostnom výbore vyjadrila k otázkam ohľadom podozrivých zranení Milana Lučanského. Na zasadaní prebehla aj legitímna debata o tom, v akej miere informovať verejnosť a výbor. Kolíková hovorí, že istú časť informácií poskytli a aj vo väčšom rozsahu uverejnia, avšak musia dbať na to, aby sa nemarilo vyšetrovanie.

Oficiálne sa bývalý policajný prezident, ktorého pochovali iba pred pár hodinami, zranil 9. decembra 2020 sám pri cvičení vo svojej policajnej cele, kde mu údajna praskla cievka v oku. Následne bol prevezený do nemocnice. Z tohto prostredia sa však vynorilo množstvo otázok. Na tie neobjasnené vo štvrtok 7. januára reagovala Mária Kolíková na zasadaní branno-bezpečnostného výboru.

Práve tu sa ministerske spravodlivosti Márii Kolíkovej podarilo presvedčiť poslancov o tom, že zranenia si za mrežami väznice spôsobil Lučanský sám. Zodpovedala otázky ohľadom prvého incidentu, ktorý sa mal odohrať v cele bývalého policajného prezidenta. „Ja sa skôr domnievam, že ak niekto nemá osobitne zaujatý postoj, tak myslím si, že v tejto fáze, vzhľadom na ten rozsah dokumentov, ktoré boli poskytnuté poslancom a poslankyniam, tak si myslím, že museli dôsjť k presvedčeniu, že ten príbeh sa skôr udial tak, ako je od začiatku prezentovaný oficiálne,“ uvádza Kolíková.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: YT/HNtelevízia