Boris Kollár je známy na Slovensku hlavne ako otec dvojciferného počtu detí s dvojciferným počtom žien. Ani takáto zvláštna “vlastnosť” úspešnému podnikateľovi neuškodila a v parlamentných voľbách jeho stranu SME RODINA volili desaťtisíce Slovákov. Dokonca bol vo vláde Igora Matoviča predsedom NR SR.

Do politiky vstupoval okrem iných aj so sloganom “Mne môžete veriť, nie som politik”. V roku 2016 jeho strana SMR RODINA získala cez 170 tisíc a v roku 2020 dokonca skoro 240 tisíc hlasov. Predčasné voľby konané 30.9.2023 ale poslali túto stranu viac-menej do zabudnutia, veď ju volilo “len” 65 tisíc Slovákov, čo predstavovalo 2,21% platných hlasov.

Multimilionár sa tak zrejme nadobro rozhodol z politiky odísť a asi sa mu ani netreba čudovať. Nikde na svete a na Slovensku už vôbec nie je jednoduché byť politikom.

Boris Kollár na svojich niekdajších “kolegov” vo všeobecnosti asi najlepší názor nemá. „V parlamente sú psychopati, úplní blbci, primitívi, ale aj veľmi inteligentní ľudia,” povedal Kollár, ktorý nezabudol pripomenúť ani to, že v NR SR je aj množstvo skrytých homos*xuálov. Ako sám dodal, to je každého osobná vec a nikto ju v pléne nerieši.

Kollár zavítal do podcastu Oskara Baramiho a okrem vyššie uvedených slov sa nevyhol ani mnohých ďalším politickým otázkam. Napríklad tej o klamaní. „Politik do kamery nikdy nebude klamať, keď je chytrý. Radšej sa vyhne tomu klamstvu a nepovie ho. Najhoršie je, keď vás nachytajú pri klamstve. Nesmiete sa nechať chytiť. To je konečná,”  odpovedal Boris Kollár na tento dotaz.

Mnohých ale určite dodnes zaujíma incident autonehody Andreja Danka, predsedu koaličnej strany SNS a aktuálne aj prezidentského kandidáta bez reálnejšej šance na 2. kolo.

→ Ako sa k nemu Boris vyjadril?