Peter Pellegrini je aktuálne nielen šéfom strany HLAS-SD, no aj predsedom NR SR a v neposlednom rade favoritom prezidentských volieb, ktoré sa budú konať na jar 2024. Ukazujú to všetky prieskumy z ostatného obdobia.

Prieskum agentúry FOCUS pre TV Markíza v období medzi 14. a 21. februárom ukázal, že v 1. kole by tesne porazil Ivana Korčoka, o čom sme informovali.

Avšak v rámci tohoto prieskumu sa ľudí pýtali aj na to, komu by dali hlas v prípade, ak by sa Peter Pellegrini stretol v 2. kole s Ivanom Korčokom, no aj so Štefanom Harabinom, Igorom Matovičom a ďalšími kandidátmi. Také niečo ale sotva niekto očakáva, bookmakeri majú doslova jasno v tom, že 1. kolo je v podstate “zbytočné”.

Peter Pellegrini by všetkých týchto súperov zdolal.

Ak by bol jeho súperom Ivan Korčok, čo sa očakáva, vyhral by v pomere 54,9 vs 45,1%, Štefan Harabina by zdolal so ziskom 76,1% hlasov a proti Igorovi Matovičovi by získal až 80,8% hlasov, proti Kubišovi 71,2%, proti Andrejovi Dankovi 83,4% a proti Mariánovi Kotlebovi až 88,5%.

Ak by sa šokujúco Peter Pellegrini do 2. kola nedostal, prezidentom by bol zrejme Ivan Korčok. Proti Štefanovi Harabinovi by získal 62,8% hlasov, proti Andrejovi Dankovi 66,9%, proti Mariánovi Kotlebovi skoro 80% a proti Igorovi Matovičovi 86% hlasov.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/peter.pellegrini, TV Noviny