Zdá sa, že zdražovanie cien energií sa dotkne aj najvyšších politických činiteľov. Faktúra za elektrinu, ktorá prišla do parlamentu, totiž vyprázdnila rozpočet na ročnú spotrebu. Predseda parlamentu už avizoval nevyhnutné kroky šetrenia, ku ktorým budú musieť politici pristúpiť.

Do parlamentu dorazila faktúra za spotrebu energie, ktorá však aj v dôsledku aktuálnej situácie bola oveľa vyššia ako v minulosti. Ako prezradila Pluska, pred novinárov predstúpil predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý po mastnom účte ohlásil veľké šetrenie na pôde Národnej rady SR.

Šéf hnutia Sme rodina, ktorá posielala desaťtisíce eur známym konšpiračným webom, uviedol, že financie minuté na platbu energií už dosiahli celoročný rozpočet. “Bohužiaľ, za päť mesiacov sme spotrebovali balík financií na celý rok. Elektrika niekoľkonásobne stúpla,” poznamenal. V prípade, že nedôjde k navýšeniu rozpočtu na platbu elektriny, na rad prídu obmedzenia.

Kollár avizoval, že poslancom v kanceláriách už vypli klimatizáciu napriek tomu, že ručička teplomera bude v najbližších týždňoch stúpať. “Keď to pôjde takto ďalej, tak asi jedného dňa vypneme klimatizáciu aj v pléne, potom vypneme svetlo. Žiadosť sme dali na Ministerstvo financií SR,” dodal. Ak by sa však nenavýšil parlamentný rozpočet, podľa Kollára hrozí, že energie vypnú samotné elektrárne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Boris Kollar