Koaličná strana Sme rodina bude musieť vysvetliť ďalšie odhalenie ohľadne investície do dezinformačných webov. Poslanec Martin Borguľa pritom čelí vážnemu obvineniu kvôli možným úplatkom. Najnovšie sa však prevalilo, že hnutie malo poslať desaťtisíce eur webom s nelichotivými prívlastkami.

Ako zistil denník Sme, hnutie Sme rodina zaplatilo desaťtisíce eur známym dezinformačným webom Hlavný denník a Hlavné správy. Informácie získal denník z výročnej správy hnutia za rok 2021. Kollárova strana uhradila 57 600 eur firme Heuréka Evolution, ktorá stojí za portálom Hlavné správy a 27 200 eur združeniu Verbina, ktoré stojí za portálom Hlavný denník.

Weby, ktoré sú podľa odborníkov hybridnou hrozbou, sú od februára 2022 zablokované po rozhodnutí súdu kvôli dezinformačnému obsahu. Po odoslaní financií na účet firiem mali tieto dva weby písať v danom čase o Kollárovi a jeho strane v pozitívnom ladení. Články, pod ktorými v niektorých prípadoch nebol podpísaný autor, pritom neboli riadne označené ako platená inzercia či PR. Zástupcovia oboch denníkov po oslovení nereagovali na otázky, kým samotný Boris Kollár mal odvetiť, že portály sú rovnako dezinformačné ako Sme či Denník N.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: FB/Sme rodina