Vlci Žilina sa stávajú oficiálne víťazom SHL v sezóne 2023-24 a vďaka tomu získava tento bývalý účastník najvyššej súťaže právo postúpiť späť medzi domácu elitu. Fonálovú sériu zvládli Žilinčania bravúrne.

Zatiaľ, čo v semifinále sa na postup natrápili, keď v Dubnici prehrali dva zápasy a v šiestom dueli za stavu 3:2 na zápasy vyhrali až po predĺžení, finále s Prešovom bolo jasnou záležitosťou. Vyhrali ho 4:0 na zápasy, všetky stretnutia zvládli v základnom čase, a to s výborným skóre 19:2.

Žilinčanom pritom niektorí neverili už len z princípu, veď v ostatných troch sezónach vždy zlyhali ako veľkí favoriti na poslednej prekážke.

V sezóne 2018-19 Žilina obsadila posledné miesto v Extralige a následne nezvládla baráž s Michalovcami, a teda, v druhej najvyššej súťaži strávila dlhých päť sezón.

V tej prvej obsadila 7. miesto a vypadla vo štvrťfinále, od sezóny 2020-21 ale bola tradičným favoritom a základné časti vyhrávala s priepastným náskokom. V prvom prípade ale nezvládla finále so Spišskou Novou Vsou, v ďalšej sezóne súťaž vyhrala aj vďaka viac ako 30-zápasovej víťaznej sérii súťaž, no víťaz vtedy nemal zabezpečený priamy postup. V baráži padla s Liptovským Mikulášom. V minulej sezóne, keď už sa všetko zdalo jasné, tak postúpilo na jej úkor Humenné, ktoré ju zdolalo vo finále.

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/vlcizilina