Situácia okolo voľby nového predsedu strany Smer-SD má byť napätá. V prípade, že by sa ním stal Robert Fico, zvažuje Peter Pellegrini aj možný definitívny odchod. Tomáš Drucker najnovšie šokuje slovami o tom, že Pellegriniho v strane Smer nechcú.

Expremiér Peter Pellegrini, o ktorého súkromných fotkách sa najnovšie zmieňuje v správach Kočner, si podľa najnovších prieskumov agentúry Focus, ktoré prezentovala televízia Markíza, získal dôveru vyše 55 percent opýtaných a v pomyselnom rebríčku sa tak dostal aj pred Roberta Fica. Nedávno pritom prejavil záujem kandidovať na post predsedu strany Smer-SD.

Zdá sa však, že Fico sa svojho líderského postu vzdať nehodlá a rovnako sa bude uchádzať o hlasy straníckych členov. Pellegrini pritom nevylučuje, že ak voľbu prehrá, v hre je aj jeho definitívny odchod zo strany. Otázkou by pritom bolo, či by sa odhodlal na založenie vlastnej strany alebo by zvažoval prechod k svojmu exkolegovi Tomášovi Druckerovi do strany Dobrá voľba.

Práve on vyriekol na sociálnej sieti šokujúce slová: “Keď sledujem ten záujem všetkých o výmenu predsedu Smeru, tak neviem, či ho chcú zachraňovať alebo zničiť… Smer na reálnu sociálnu demokraciu nezmení ani Peter Pellegrini a úsmevné je, že v skutočnosti ho v strane ani nechcú a je ho škoda,” uviedol Drucker. Na záver dodal, že Slovensko má podľa neho na viac, ako vyberať si medzi Smerom a Igorom Matovičom a nevylúčil budúcu spoluprácu s Pellegrinim. “Ja s Petrom nemám problém,” odpísal jednému z diskutérov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Tomáš Drucker │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini