Niké liga má za sebou štyri jarné kolá, ktoré uzatvorili 22 kôl trvajúcu základnú časť. Po nej bude nasledovať desať kôl v skupinách o titul a o udržanie sa medzi elitou. Ako dopadla základná časť?

Jej záver by tak nenapísali ani v Hollywoode, veď celky na 5. až 8. miesto ju ukončili s identickým počtom bodov. Dva z nich si zahrajú v hornej skupine, dva v spodnej.

Fantastickú jar prežíva Ružomberok, ktorý vyhral aj štvrtý duel v rade, a to s Podbrezovou 2:1. Práve to mu zabezpečilo postup do skupiny o titul. Oči pre plač ostali Trenčanom, ktorí nedokázali vyhrať v Skalici a aj Bystričanom, tí pre zmenu len remizovali s Košicami, keď o výhru prišli v 82. minúte.

Filip Šebo si “kopol” do Niké ligy: „Mohli by sme … “

Posledné kolo prinieslo aj dva špeciálne zápasy. Najväčšie slovenské derby pred peknou 11-tisícovou kulisou zvládol Slovan, ktorý je, zdá sa, takmer istým majstrom už pred nadstavbou. Trnava po prehre v Bratislave stráca už 18 rokov, druhá Žilina má 16-bodové manko. Kto vie, či vôbec toľko bodov v nadstavbe tieto celky nazbierajú.

Hral sa aj zaujímavý duel na opačnom póle tabuľky. Po 21. kole boli Michalovce i Zlaté Moravce bez výhry. Michalovčania, ktorých pred minulým kolom prevzal ikonický Frnatišek Straka prehrávali, no napokon vyhrali jasne 4:1 a Zlaté Moravce sú, zdá sa, jednou nohou v 2. lige.

TABUĽKA PO ZÁKLADNEJ ČASTI

Zdroj: Hitky | Foto: Flashscore, IG/skslovanbratislava