Krajčí podal demisiu: Matovič označil jeho rozhodnutie za bolestivé!

Dátum:

Len pred okamihom sa uskutočnila tlačová konferencia, počas ktorej oznámil Marek Krajčí svoju demisiu z postu ministra zdravotníctva. Ako priznal, v dôsledku požiadaviek koaličných partnerov bol zahnaný do kúta a riadenie rezortu prenechá jednému zo svojich kolegov.

Verejnosť predmetná informácia šokovala, a kým polovica Slovenska je presvedčená, že Krajčí urobil správne rozhodnutie, druhá považuje jeho krok za zbytočný. Okamžite po oznámení odstúpenia sa k mikrofónu postavil premiér Igor Matovič, ktorý nešetril pozitívnymi slovami na adresu ministra a označil ho za človeka bojujúceho za ochranu životov a zdravia Slovákov.

„Marek Krajčí je človek, ktorý si to za posledný rok najviac odmakal. Ani jedna politická strana nemala pre rokom záujem o tento post. Zdravotníctvo bolo v hroznom stave po vládnutí Smeru. Bol som rád, že sa tejto úlohy preto zhostil Marek Krajčí. Popri rozkradnutom rezorte dostal do vienka Covid-19. Nepoznám človeka, ktorý by prejavoval väčšiu snahu chrániť životy a zdravie. Tí, ktorí mu najmenej pomáhali, sa rozhodli z neho urobiť terč. Rozpútali vojnu kvôli Sputniku.

Voličom sme sľúbili, že nebudeme pozerať na záujmy politickej strany, ale na záujmy krajiny. Som rád, že s Marekom sme tento ročný boj spolu zvládali a som na neho mimoriadne hrdý,“ uviedol premiér, ktorý zdôraznil, že koalícii chýbal len minimálny impulz pre rozpad vlády. Ako zároveň dodal, predmetným bolo prijaté bolestivé, avšak správne rozhodnutie. Krajčí bude podľa slov Matoviča odstupovať postupne, pričom verí, že to bude až v čase, kedy bude očkovanie Sputnikom v plnom prúde.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...